Akademi

Teknoloji çağının zirvesine geldik ve her gün daha yukarılara tırmanıyoruz. Sonumuz hayırlı olsun diyelim. Zamana uygun eğitim ve iletişim olanakları hayatımızı kolaylaştırıp, yaşam kalitemizi yükseltiyorsa kararınca olduğu sürece teknolojiye onay vermek istiyoruz. Fitosofia Akademi uzun süredir demlenen bir fikirdi. Şimdi onun vaktinin geldiğini düşündüğümüz için böylesi bir eğitim kanalını hayata geçiriyoruz. Doğrudan veya uzaktan (Online) eğitimleri bu sayfada duyurup tanıtmak amacındayız. Bu vesileyle benzer uğurda yol almak isteyen insanlar yollarını birbirleriyle kesiştirebilirler. Umarız bu vesileyle bizim yolumuzda sizinkilerle kesişir. Keyifli eğitim ve kurslarda tanışmak, buluşmak, yollarımızı açmak dileğiyle...


Gelecek Eğitimler

Fitosofia 2020 Yaz Okulu

Dönem: 20-27 Ağustos 2020

Eğitim Tipi: Doğrudan

Özet: Son beş yıldır Şaduman Karaca yönetiminde tıbbi ve aromatik bitkiler ana konulu yaz okulları ve staj programları sunulmaktadır. Korona salgını nedeniyle 2020 yılındaki okul stajları iptal edilmiştir. Onun yerine zorunlu staj programının içeriğine yakın bir Fitosofia Yaz Okulunun gerçekleşmesi planlanmamıştır. Bu sayede bir çok meslek alanında çalışanlara, tıbbi ve aromatik bitkiler alanında bir giriş sunulacaktır.

Başvuru: sadumankaraca@fitosofia.com.tr

Detaylar

Detoks - Alkali Beslenme Eğitimi

Dönem: 9-13 Kasım 2020

Eğitim Tipi: Detoks KampıUzaktan

Özet: Doğal tıp uzmanı (fitoterapist ve homeopat) ve sağlıklı yaşam danışmanı ben Şaduman Karaca 2009 yılından bu yana grup ve bireysel olarak alkali beslenme yöntemiyle detoks programları yönetmekteyim. Bu program genelde doğrudan kamplar halinde idi, fakat ihtiyaç üzerine ilk uzaktan detoks programını 2018'de gerçekleştirdik. Bu yıl (2020) ise ikinci online detoks sunmak istiyorum. Detoksa hazırlık ve alkali beslenme, bedensel egzersizler, detoks çayları ve diğer uygulamalar sayesinde bedenimizin toksinlerden arınmasını desteklemeyi arzu ediyorum. 2009 yılından beri düzenli olarak sunduğum detoks kamplarında yemek yiyerek özel bir arınma yaşanır. Özellikle mevsim geçişlerinde, ilkbahar ve sonbaharda zayıflayan bağışıklık sistemi güçlendirilerek katılımcılar kış veya yaz mevsimine hazırlanmış olur. Kampın diğer amacı ise mevcut sağlığı koruyarak kalıcılığını sağlamaktır.

Başvuru: sadumankaraca@fitosofia.com.tr

Detaylar

Fitoterapi Temel Eğitimi

Dönem: Kasım 2020 - Ağustos 2021

Eğitim Tipi: UzaktanDoğrudan & Uzaktan

Özet: İçinde bulunduğumuz 21. yüzyılda sosyal, tolumsal ve çevresel sorunların karmaşıklaşmasına paralel olarak sağlık durumumuz da zorlaştı. İnsanlar uzun süredir hastalıklarının tedavisi için Modern Tıbbın konvansiyonel uygulamalarına ek veya alternatif yöntemlerin arayışında. Hastalıkların sadece bir sebebi olmadığı gibi, çözümlerinde de sadece bir tedavi yöntemi yeterli olmayabilir. Fitoterapi bunlardan sadece bir tanesidir.

Başvuru: sadumankaraca@fitosofia.com.tr

Detaylar